Regulamin

REGULAMIN UCZESTNICTWA OSÓB INDYWIDUALNYCH W SZKOLENIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ PRACOWNIĘ PSYCHOLOGICZNĄ MAGDALENA SZUTARSKA*)

*) zasady dla instytucji, organizacji, grup zorganizowanych określane odrębnymi umowami na realizację usługi szkoleniowej według indywidualnego zamówienia

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

⦁ Regulamin określa zasady udziału osób indywidualnych w szkoleniach organizowanych przez Pracownię Psychologiczną Magdalena Szutarska i stanowi integralną część zgłoszenia chęci uczestnictwa w szkoleniu przez osobą fizyczną.

⦁ Użyte w niniejszym Regulaminie określenia oznaczają:

⦁ Organizator – Pracownia Psychologiczna Magdalena Szutarska, NIP 9720373917, REGON 634357808;

⦁ Uczestnik – osoba fizyczna dokonująca rejestracji na szkolenie;

⦁ Regulamin – niniejszy regulamin;

⦁ Wymagania Kwalifikacyjne – wymagania określone w formularzu rejestracyjnym, niezbędne w procesie kwalifikowania Uczestnika do udziału w szkoleniu;

⦁ Szkolenie – kształcenie w zakresie i terminie określonym w aktualnej ofercie szkoleń dostępnej na stronie internetowej Organizatora ⦁ https://pracownia-psychologiczna.edu.pl/

II. ZASADY REKRUTACJI

⦁ Osoba zainteresowana szkoleniem zgłasza chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej Organizatora ⦁ https://pracownia-psychologiczna.edu.pl/; Uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność za podane dane, za ich prawdziwość i zgodność ze stanem rzeczywistym.

⦁ Przesłanie Organizatorowi wypełnionego formularza rejestracyjnego oznacza akceptację przez Uczestnika postanowień niniejszego Regulaminu.

⦁ Organizator dokonuje oceny Wymagań Kwalifikacyjnych i wpisuje Uczestnika na listę danego szkolenia, według dostępności wolnych miejsc, o czym niezwłocznie informuje Uczestnika drogą elektroniczną na adres podany w formularzu rejestracyjnym.

⦁ Elementem niezbędnym w procesie rejestracji jest dokonanie przez Uczestnika wpłaty zadatku (w rozumieniu art. 394 Kodeksu Cywilnego) w wysokości podanej w formularzu zgłoszeniowym do oferty szkolenia, w terminie 5 dni od daty otrzymania od Organizatora wiadomości e-mail z potwierdzeniem zakwalifikowania Uczestnika na szkolenie.

⦁ Wpłacony zadatek ulega zaliczeniu na poczet należności za udział w szkoleniu, a brak wpłaty zadatku, w terminie o którym mowa powyżej, skutkuje anulowaniem zgłoszenia równocześnie z wykreśleniem z listy potencjalnych uczestników szkolenia.

⦁ Wypełnienie formularza rejestracyjnego, powiadomienie o zakwalifikowanie oraz dokonanie opłaty zadatku jest jednoznaczne z zawarciem umowy o świadczenie usługi odnośnie danego szkolenia. Datą zawarcia umowy jest dzień wpłaty zadatku.

⦁ O wpisaniu na listę Uczestników szkolenia decyduje kolejność wpłat zadatku; Uczestnik może zostać wpisany na listę rezerwową.

⦁ Organizator zobowiązuje się do niezwłocznego zwrotu pełnej kwoty zadatku wpłaconego przez Uczestnika, który z uwagi na brak wolnych miejsc nie został wpisany na listę szkoleniową.

⦁ W przypadku odstąpienia przez Uczestnika od umowy o świadczenie usługi szkoleniowej [patrz: IV. Prawo odstąpienia od umowy i rezygnacja z udziału w szkoleniu pkt 1], Organizator niezwłocznie zwróci wpłacony przez Uczestnika zadatek.

⦁ W razie niewykonania umowy o świadczenie usługi szkoleniowej z nieuzasadnionej winy Organizatora, Uczestnik może żądać otrzymania kwoty stanowiącej dwukrotność wpłaconego zadatku.

III. CENY SZKOLEŃ I WARUNKI PŁATNOŚCI

⦁ Cena każdego szkolenia, w aktualnej ofercie na stronie internetowej Organizatora ⦁ https://pracownia-psychologiczna.edu.pl/ podana jest w złotych polskich.

⦁ Cena szkolenia obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o udziale w szkoleniu, a także przerwy kawowe.

⦁ Uczestnik we własnym zakresie pokrywa koszty dojazdu, zakwaterowania oraz posiłków.

⦁ Płatności za szkolenie należy dokonać jednorazowo. Istnieje możliwość rozłożenia należności na raty, co Uczestnik ustala indywidualnie z Organizatorem.

⦁ Uczestnik zakwalifikowany do udziału w szkoleniu zobowiązany jest do dokonania pełnej wpłaty za szkolenie – pomniejszonej o zadatek, w terminie od 30 do 14 dni przed pierwszym dniem rozpoczęcia szkolenia. Brak wpłaty w powyższym terminie oznacza skreślenie z listy uczestników.

⦁ Opłatę za szkolenie należy wnieść na numer rachunku bankowego Organizatora podany w wiadomości e-mail z informacją o zakwalifikowaniu Uczestnika do udziału w szkoleniu.

⦁ Organizator wystawi fakturę VAT za szkolenie na wyraźne zgłoszenie tego przez Uczestnika – zaznaczenie w formularzu wraz podaniem danych.

⦁ Faktura zostanie wystawiona:

⦁ w terminie na 7 dni przed szkoleniem;

⦁ w formie elektronicznej, chyba, że Uczestnik i Organizator uzgodnią inaczej.

IV. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY I REZYGNACJA Z UDZIAŁU

⦁ Zgodnie z treścią ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o świadczenie usługi szkoleniowej (udziału w szkoleniu) w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia (patrz: II. Zasady rekrutacji pkt 6), w formie pisemnego oświadczenia przekazanego Organizatorowi, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Organizatora ⦁ https://pracownia-psychologiczna.edu.pl/kontakt/ lub pracownia@pracownia-psychologiczna.edu.pl

⦁ Organizator po otrzymaniu oświadczenia o rezygnacji ze szkolenia, niezwłocznie przesyła Uczestnikowi e-mail z potwierdzeniem tego faktu oraz, nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia, zwraca Uczestnikowi wszelkie dokonane przez niego płatności.

⦁ Uczestnik ma prawo rezygnacji z udziału w szkoleniu pod warunkiem przesłania na adres poczty elektronicznej Organizatora ⦁ https://pracownia-psychologiczna.edu.pl/kontakt/ lub ⦁ pracownia@pracownia-psychologiczna.edu.pl stosownego oświadczenia w terminie:

⦁ do 30 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia szkolenia z zachowaniem prawa do zwrotu pełnej uiszczonej należności;

⦁ krótszym niż 30 dni, ale do 14 dni kalendarzowych licząc od daty rozpoczęcia szkolenia to Organizator zwraca Uczestnikowi uiszczoną należność, pomniejszoną o wartość wpłaconego zadatku; rezygnacja ta jest niezależna od prawa do odstąpienia od umowy na podstawie przepisów o prawach konsumenta;

⦁ od 14 dni przed szkoleniem do 7 dni przed szkoleniem, Organizator nie jest zobowiązany do zwrotu na rzecz Uczestnika należności pieniężnych z tytułu szkolenia, w szczególności zadatku oraz uiszczonej opłaty – do wysokości 50% ceny szkolenia.

⦁ krótszym niż 7 dni przed szkoleniem, Uczestnik pokrywa 100% ceny szkolenia.

⦁ O zachowaniu terminu rezygnacji ze szkolenia, o którym mowa w pkt 3, decyduje data wpływu do Organizatora stosownego oświadczenia Uczestnika.

⦁ Uczestnikowi nie przysługuje zwrot uiszczonej wcześniej wpłaty, a Organizator zachowuje prawo do pełnej należności (ceny) za szkolenie, wówczas, gdy Uczestnik zgłosił chęć udziału w szkoleniu, rozpoczynającym się w terminie krótszym niż 14 dni od zakwalifikowania Uczestnika, niezależnie czy Uczestnik skorzystał z możliwości wzięcia udziału w tym szkoleniu.

⦁ Uczestnikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku szkolenia rozpoczętego (lub już zakończonego) przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy, o czym Uczestnik został poinformowany przed rozpoczęciem szkolenia i na co udzielił wyraźnej zgody.

⦁ Nieobecność Uczestnika na szkoleniu jest równoznaczna z jego rezygnacją ze szkolenia, a Organizator zachowuje prawo do pełnej należności za szkolenie, chyba, że Uczestnik i Organizator uzgodnią inaczej.

V. SPRAWY ORGANIZACYJNE

⦁ Warunkiem ukończenia przez Uczestnika szkolenia jest:

⦁ obecność Uczestnika podczas wszystkich dni szkoleniowych, poświadczona wpisem na liście obecności;

⦁ wykonanie zadań i prac wchodzących w zakres szkolenia;

⦁ dokonanie pełnej wpłaty za szkolenie.

⦁ W przypadku nieobecności Uczestnika podczas dnia szkoleniowego, Uczestnik nie ma możliwości odrobienia godzin z inną grupą szkoleniową, chyba że Uczestnik i Organizator uzgodnią inaczej.

⦁ Uczestnikowi, który ukończył szkolenie, zgodnie z pkt 1, Organizator wydaje imienne zaświadczenie.

⦁ Z uwagi na panującą pandemię wirusa SARS-CoV-2, Organizator przewiduje możliwość przeprowadzenia szkolenia za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (on-line).

⦁ Organizator w uzasadnionych, wyjątkowych przypadkach zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia lub zmiany jego terminu, zmiany trenera, formy (stacjonarna-zdalna) czy miejsca realizacji szkolenia.

⦁ W sytuacji odwołania szkolenia przez Organizatora, Uczestnikowi przysługuje:

⦁ prawo zwrotu pełnej wysokości wpłaconej należności za udział w szkoleniu

lub

⦁ pierwszeństwo zakwalifikowania do udziału w szkoleniu o tym samym zakresie, ale w innym terminie,

lub

⦁ możliwość udziału w innym szkoleniu z oferty Organizatora, wybranym przez Uczestnika, z uwzględnieniem ceny szkolenia nowo wybranego przez Uczestnika i w tej sytuacji Organizator / Uczestnik niezwłocznie regulują różnicę w cenie.

⦁ Organizator jest uprawniony do świadczenia usługi szkoleniowej przy pomocy podwykonawców, współpracowników, za pracę których odpowiada jak za własne działania i zaniechania.

⦁ Materiały udostępniane przez Organizatora podczas szkolenia oraz po jego zakończeniu są objęte Prawem Autorskim.

⦁ Uczestnik ma prawo do korzystania z udostępnionych materiałów jedynie w ramach dozwolonego użytku osobistego. Kopiowanie, rozpowszechnianie i inne formy korzystania z nich bez pisemnej zgody Organizatora jest zabronione.

⦁ Szkolenie może być filmowane oraz fotografowane przez Organizatora za zgodą Uczestnika.

⦁ Zgoda Uczestnika, o której mowa w pkt 10, jest równoznaczna z wyrażeniem zgody przez Uczestnika na nieodpłatne wykorzystywanie przez Organizatora wizerunku Uczestnika w celach komercyjnych, szkoleniowych jak i promocyjno-reklamowych.

VI. REKLAMACJE

⦁ Uczestnik może składać reklamacje w formie stosownego oświadczenia z podaniem przedmiotu reklamacji wraz z uzasadnieniem i jasnym żądaniem, które należy przesłać listem poleconym pocztą tradycyjną na adres siedziby Organizatora w terminie 7 dni od zakończenia danego szkolenia.

⦁ Termin, o którym mowa w pkt 1 liczony jest od daty stempla pocztowego.

⦁ Organizator rozpoznaje reklamację nie później niż w terminie 21 dni od daty odbioru zgłoszenia reklamacyjnego.

VII. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH (RODO)

⦁ Administratorem danych osobowych Uczestnika jest Organizator – Pracownia Psychologiczna Magdalena Szutarska.

⦁ Wypełnienie formularza rejestracyjnego, w tym akceptacja Regulaminu jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.

⦁ Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych RODO), dla celów związanych z zawieraniem i realizacją umów o świadczenie usług szkoleniowych i dla prawnie uzasadnionych interesów Administratora.

⦁ Dane osobowe są przechowywane przez czas wymagany do wygaśnięcia wszelkich praw i roszczeń wzajemnych pomiędzy Administratorem a Uczestnikiem, nie dłużej niż 6 lat w zakresie zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

⦁ Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania oraz do przenoszenia danych i zgłoszenia sprzeciwu.

⦁ Uczestnik ma prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie danych, co powoduje niezwłoczne usunięcie ich z bazy Administratora, z wyłączeniem tych, których przetwarzanie wynika z wymogów prawa.

⦁ Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

⦁ Cofnięcie zgody wymaga zgłoszenia tego w formie oświadczenia Uczestnika przesłanego pocztą elektroniczną bądź tradycyjną na adres Administratora.

⦁ Uczestnikowi przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

⦁ Odbiorcą danych są podmioty współpracujące z Administratorem, świadczące usługi, w tym usługi szkoleniowe, hostingowe, księgowe, informatyczne, pocztowe, bankowe, a także w zakresie danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, adres e-mail), kancelarie świadczące usługi prawnicze dla Administratora związane z realizacją umów. Dane mogą być przekazane ZUS, US i innym organom publicznym zgodnie z przepisami prawa i w zakresie wymaganym przez prawo.

⦁ Dane nie są automatycznie przetwarzane i nie podlegają profilowaniu.

⦁ Administrator nie przekazuje danych osobowych poza Europejski Obszar Gospodarczy oraz do organizacji międzynarodowych.

Niniejszy Regulamin obowiązuje osoby dokonujące zgłoszenia udziału w szkoleniach od stycznia 2022 roku.